Polski (PL)
український (UA)
Polski (PL)

Buduj przyszłość swoją i Ukrainy razem z nami.
Zainwestuj 15 minut w swoją przyszłość.

O projekcie

Projekt UA-Mriya powstał z myślą o ukraińskich sąsiadach i jest efektem współpracy Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i Agencji badawczej PBS. Dzięki projektowi chcemy podnieść pozytywne nastawienie Ukraińców oraz przekonać ich, że wspólnie możemy zbudować przyszłość Ukrainy. Chcemy poznać i pomóc Ukraińcom, którzy przyjechali do Polski po 24 lutym.

 

Mriya z ukraińskiego oznacza „marzenie”. Natomiast jest to również nawiązanie do zniszczonego podczas inwazji Rosji na Ukrainę samolotu Antonov An-225 Mriya. W ramach projektu będziemy wspólnie urzeczywistniać marzenia i budować przyszłość Ukraińców i Ukrainy.

Korzyści projektu

Mimo najszczerszych chęci Polaków potrzebujemy systematycznych rozwiązań i metodycznego zarządzania dużymi kryzysami migracyjnymi. W ramach projektu UA-Mriya poznamy uchodźców z Ukrainy, w tym ich poziom wykształcenia, kompetencje zawodowe, a także określimy ich potrzeby, aby wykreować konkretną ofertę pomocową.

 

Głównym celem projektu UA-Mriya jest pomoc uchodźcom z Ukrainy na polskim rynku pracy. Na podstawie przeprowadzonych badań przygotowujemy kompleksową ofertę pomocową, która obejmuje m.in. wsparcie w podniesieniu kompetencji językowych oraz innych kwalifikacji zawodowych

Poradnik pomocy

Potrzebujesz pomocy lub chcesz pomóc Ukraińcom uciekającym przed wojną? Kliknij TUTAJ i sprawdź kompleksowy poradnik, w którym znajdziesz informację dotyczącą m.in.:

 

- Punktów informacyjnych

- Pomocy prawnej

- Zasad pomagania dla osób goszczących uchodźców

- Wsparcia finansowego

- Darów rzeczowych (zbiórki)

- Pomocy psychologicznej etc.

Współpraca

Na podstawie zebranych danych dot. struktury demograficznej i profilu zawodowego Ukraińców, uciekających przed wojną, określamy ich potrzeby oraz kreujemy kompleksową ofertę pomocową.

 

Chcesz pomóc Ukraińcom, ale nie wiesz w jaki sposób zrealizować swój pomysł? Współtwórz razem z nami kompleksową ofertę pomocową.

 

Dlaczego warto pomagać razem z UA-Mriya?
Dostarczamy dane dotyczące uchodźców
Wspólnie kreujemy pomysły na potencjalne projekty
Społeczna odpowiedzialność biznesu
Zaangażowanie innych instytucji

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.

Projekt UA-Mriya powstał we współpracy Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza i Agencji badawczej PBS.

 

 

Partnerzy